Pozwól sobie na relaks

Pozwól sobie na relaks

Czym tak właściwie jest stres?

Stres to szereg reakcji przekazywanych przez organizm, w odpowiedzi na daną sytuację, która zakłóca naszą równowagę. Może być motywujący i popychający do działania, jednak na dłuższą metę sprawia, że stajemy się przemęczeni, nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Ciągłe nakręcanie się, chęć bycia lepszym od współpracowników, porównywanie się do innych, narzucanie sobie tony obowiązków, sprawiają, że brakuje nam czasu dla siebie i swoje przyjemności. Zwróć jednak uwagę na to, ile rzeczy Cię wówczas omija- świetny książki, płyty, podcasty, czas spędzony z przyjaciółmi. Dlatego tak istotne jest, by umieć odłożyć problemy na bok i skupić się na sobie.

Jak sobie z nim radzić?

Często problemy się nawarstwiają, kiedy na przykład w pracy coś nie idzie po naszej myśli, po powrocie do domu okazuje się, że pralka się popsuła, a pies wcina właśnie nasze ulubione kapcie. Co wtedy? Odetnij się. Wyłącz telefon, telewizor, komputer, usiądź i pobądź ze sobą. Zapal ulubioną świeczkę, skup się na swoim oddechu i wybierz się w swojej wyobraźni w miejsce, które sprawia, że czujesz się dobrze. Brzmi banalnie, ale uwierz, że już samo wsłuchanie się we własny oddech rozluźnia całe ciało. A jeśli masz ochotę, możesz ubrać wygodne buty i pójść na spacer.

Nawet tak małe rzeczy, jak zrobienie ulubionej herbaty, czy spałaszowanie ulubionej przekąski, mogą sprawić, że Twój humor się poprawi. Jeśli chcesz się wyciszyć, odpal muzykę instrumentalną, klasyczną, czy też egzotyczną, które to świetnie relaksują i mogą też pomóc w problemach z zaśnięciem. Przed snem, postaraj się nie spędzać czasu z telefonem, lub przed telewizorem, a lepiej sięgnij po książkę. Zbyt długie siedzenie przy tego typu urządzeniach, wpływa bowiem negatywnie na sen i może być powodem bólu głowy, czy mięśni.

Masaż, fitness, lekcje tańca, czy sztuki walki- możliwości jest mnóstwo. Znajdź sposób, który działa na Ciebie najlepiej, i dzięki któremu możesz zapomnieć o przytłaczającej rzeczywistości. Rób to, co lubisz i co sprawia Ci przyjemność. Internet roi się od poradników, możesz nauczyć się gotować, lub zacząć uprawiać jogę. Wbrew pozorom, to właśnie podczas wysiłku fizycznego nasz mózg najlepiej odpoczywa. Jeśli masz ochotę, wybierz się na basen, czy też do ulubionego fryzjera. My, w LILUMEE, stawiamy na spacery po lesie, jogę i słuchanie muzyki, a Ty, co wybierzesz dla siebie?

Regularnie ładuj baterie

Pamiętaj, że stres jest czymś normalnym. Nie ma w tym nic dziwnego, że od czasu do czasu go odczuwasz. Uruchamia on dodatkowe zasoby energii, jednak jeśli jest go w Twoim życiu wiele, pamiętaj o tym, żeby naładować swoje akumulatory. Znajdź metodę, która najlepiej na Ciebie zadziała, i pozwól swojego organizmowi na chwilę wytchnienia. W fazie odpoczynku mózg jest najbardziej kreatywny, więc kto wie, może jak położysz się i wbijesz wzrok w sufit, to wpadniesz na jakiś genialny pomysł i nagrodzą Cię Noblem?

close

Ulubione